08
آوریل

طراحی داخلی چرا مهم است؟

یونانی ها آنقدر به زیبایی اعتقاد داشتند که کلمه ای برای توصیف آن به نامesthetics” ساختند. این کلمه تغییرات مختلفی را تجربه کرد و امروز به زیبایی شناسی معروف شد. زیبایی شناسی به معنای زیبایی و ظاهر است.

ما سعی می کنیم تاثیر این زیبایی شناسی را بر روحیه و احساس خود در زندگی و محیط پیرامون حفظ کنیم. طراحی داخلی به بالا بردن روحیه ما ، بهینه سازی فضای خانه وهمچنین استفاده بهتر از فضای موجود کمک  می کند.

طراحی داخلی نقش بسیار مهمی در زندگی امروز ما بازی می کند و سبک زندگی مان را مدرن تر و شیک تر می کند. نه تنها ما را با ظرافت و نوعی آسایش آشنا می کند بلکه به پیشرفت  عملکرد ما در زندگی کمک می کند.هنگام صحبت در مورد طراحی داخلی ، یکی از عنصرهای اصلی  طراحان داخلی هستند. طراحان برای اطمینان از درک اهمیت کار انجام شده توسط آنها ، بهترین قدم ها را به جلو می گذارند. طراحان نیاز مشتری های خود را درک می کنند و در هنگام طراحی خانه ها و ترکیب ها مناسب احساس و نظر آنها را دنبال می کنند. آنها تجربیات خود را به اشتراک می گذارند و به مردم کمک می کنند تا با انتخاب و سلیقه و الویت های خود پیش بروند.

طراحان داخلی مطمئن می شوند  فضاهای داخلی که طراحی می کنند همیشه برای هر نوع ساختمان کاربردی ، ایمن و زیبا باشد: خانه ها ، سوپرمارکت ها ، شرکت ها ، مراکز خرید ، کافی شاپ ها و رستوران ها. به عنوان طراحان داخلی ، آنها باید رنگ ها ، مواد ، بافت ، مبلمان ، کفپوش ، کاغذ دیواری ، نور و سایر مواد را برای هر فضای داخلی یا ساختمان انتخاب کنند. این اهمیت طراحی داخلی را نشان می دهد.

برای دستیابی به این نظریه ها طراحان با مشتریان خود ارتباط های عمیقی ایجاد می کنند  تا بفهمند که آنها واقعاً چه می خواهند و بر این اساس طراحی ها را متناسب با نیازهای آنها تهیه و سفارش می دهند.

در اینجا برخی از دلایلی که طراحی داخلی را به بخشی مهم از زندگی ما تبدیل می کند وجود دارد:

1.عملکردی کردن بیشتر فضا:

طراحی داخلی نه تنها فضای داخلی ساختمان شما را زیبا می کند بلکه عملکردی بودن را به فضای شما اضافه می کند. عملکرد یکی از جنبه های اصلی طراحی داخلی است. مهم است چون یک خانه بزرگ با طراحی ضعیف می تواند فاقد فضاهای مناسب باشد یا بالعکس حتی یک آپارتمان کوچک می تواند یک نمونه عالی از فضاهای عملکردی باشد.این می تواند با کمک برخی از آخرین اصول طراحی و اساس خاص مانند یک راه پله مخصوص یا یک زیر شیروانی حاصل شود. بنابراین ، طراحی داخلی باعث می شود همه چیز از نورپردازی تا مبلمان گرفته تا تجهیزات هماهنگ باشد و باعث جذابیت و دعوت کنندگی مکان شود.

2.متناسب با سبک زندگی ساکنین

هر وقت یک طراح حرفه ای خانه ای را طراحی می کند سعی می کند به گونه ای با سبک زندگی ساکنان سازگاری داشته باشد. این عنصر خیلی مهمی هست که ترکیب های معماری  مطابق با سبک زندگی شما ساخته شده باشد. بنابراین مهم است که با طراح خود مشاوره داشته باشید و آنها به شما کمک می کنند تا یک طراحی مناسب را انتخاب کنید و بسازید. به عنوان مثال ،اصلاح  یک فضا در طراحی داخلی می تواند شامل جدا کردن توالت از بخشی از حمام یا کاهش اندازه اتاق نشیمن باشد تا بتوانید یک دفتر کار در خانه داشته باشید که بیشتر اوقات فراغت خود را در آن سپری کنید.

3.کیفیت بالای زیبایی

طراحان داخلی مانند جادوگران هستند که عصای جادویی خود را تکان می دهند و مکانی با ظاهری معمولی را به چیزی تبدیل می کنند که از نظر زیبایی بسیار خوشایند است. آنها با طراحی ، طرح ، رنگ ، نقاشی ، محیط ، بافت ، تعادل و تقارن مناسب شروع می کنند تا ظاهری خیره کننده ارائه دهند. این کیفیت زیبایی منحصر به فرد با هدف هر اتاق یا فضا مطابقت دارد. بنابراین ، به شما کمک می کند تا ظاهر اتاق را بهتر کنید.

بالا بردن کیفیت در طراحی داخلی زیبایی منحصر به فردی برای هر اتاق یا فضایی مطابق با خودش ایجاد می کند. پس به شما کمک می کند که ظاهر فضا را بهتر کنید.به عنوان مثال این کاربه شما کمک می کند تا در اتاق خواب احساس آرامش بیشتری کنید و باعث استراحت بیشتر و خواب خوب در شب می شود،در حالیکه قسمت  اتاق کار شما براتون کاربردی و عملکردی تر شده است.

4.صرفه جویی در هزینه

سرمایه گذاری در طراحی داخلی خوب می تواند یک ارزش آفرینی دراز مدت باشد. یک طراح داخلی از انواع لوازم  ، نورپردازی ، پرده ، رنگ ، طرح مبل و فرش که باید در قسمت های مختلف خانه قرار دهید کاملاً آگاه است. بسیاری از اوقات صاحب خانه ها  سعی در صرفه جویی هزینه استخدام یک طراح داخلی حرفه ای می کنند و باعث می شود در پایان معامله وقت بیشتری را صرف می کنند تا بفهمند چه چیزی را چگونه و به درستی نصب  و اجرا کنند.

علاوه بر ابن یک طراح داخلی خوب به شما با توجه به بودجه ای که دارید در انتخاب بهترین مواد ، اتصالات و مبلمان و کمک به  صرفه جویی در هزینه ها کمک می کند. . این به شما کمک می کند تا  در مدت کوتاهی پس از ورود به خانه جدید خود از بازسازی و تعمیرات پرهزینه خودداری کنید.

 

5. به جهت ایمنی

ایمنی یکی از مهمترین مواردی است که در هنگام طراحی خانه باید به آن توجه کرد. زیرا کمبود الزامات ایمنی لازم باعث آسیب به کودکان می شود ، به ویژه هنگامی که آنها تنها هستند و در خانه با وسایل خطرناک و شکننده بازی می کنند.

یک خانه با طراحی مناسب و اقدامات ایمنی مناسب ، شما را مطمئن می کند که  کلیه تجهیزات داخلی در مکان ایمن مورد نیاز و موارد خطرناکی که در مکان هایی دور از دسترس کودکان تعبیه شده باشد . علاوه بر این ، سیم های برق باید در خانه ای که به درستی طراحی شده به درستی قرار گرفته و از عایق خوبی برخوردار باشد ، بنابراین این نوع خانه های طراحی شده  برای کودکان و هر بازدید کننده ایمن است.

6.بدست آوردن طراحی داخلی مناسب آسان است

فقط طراحی یک خانه زیبا کافی نیست. شما همچنین باید اقدامات لازم را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که زیبایی برای مدت طولانی پایدار باشد. بعلاوه ، هر خانه ای به نگهداری منظم نیاز دارد.یک فضای داخلی با طراحی مناسب به شما در نگهداری طولانی مدت آن منزل براحتی کمک می کند .علاوه بر این ، هنگامی طراحی خوب است که  ، خسارات بسیار کم کند، چون اتفاقاتی  از قبیل آسیب به مبلمان و دیگر تجهیزات می شوند بسیار کم می شود .

7.یک طراحی خوب فضای کافی را بوجود می آورد

هنگامی که شما در مورد یک خانه با طراحی مناسب صحبت می کنید ، امر بهینه سازی بهتر فضا و همچنین کافی بودن مقدار فضای باز در خانه را می طلبد. خانه ای که به درستی طراحی شده فضاهای بهتری را فراهم می کند ، خصوصاً وقتی صحبت از اتاق نشیمن باشد . راهروها همچنین به ایجاد فضای بزرگتر از آنچه که هست کمک خواهند کرد. این امر جنبه ازدحام غیرضروری  در خانه هایی که  ضعیف طراحی شده معمول است را  از بین می برد.

8.خانه ای که به درستی طراحی شده ارزش خانه را بالا می برد:

متوجه خواهید شد که در صورت تمایل به فروش خانه خود ، طراحی مناسب به بالا بردن ارزش خانه شما کمک می کند. بیشتر خریداران به دنبال خرید خانه ای با طراحی مناسب هستند که مجبور نباشند زمان و هزینه بیشتری را صرف بازسازی آن کنند ، خصوصاً در مورد خانه های  اجاره ای این امر بیشتر به چشم می خورد که اگر طراحی داخلی آن ضعیف باشد ، هزینه کمتری برای آن خانه خاص پرداخت می کنند.

9.طراحی داخلی خوب روی رفتار و خلق و خوی افراد ساکن آن تأثیر می گذارد:

این نکته کاملا درست است چون شما کسی هستید که بر طبق علایق شما طرح ها انتخاب می شوند.بخصوص رنگ منزل شما نقش بسیار مهمی را با تاثیر بر روی خلق و خوی شما بازی می کند. اگر قسمت های داخلی خانه با رنگ دلخواه شما طراحی شده باشد ، از ماندن در آن  فضا لذت خواهید برد.

علاوه بر این ، طراحی مناسب اجزای داخلی شامل روندی طبیعی و گردش هوای تازه خواهد بود. این باعث می شود وقتی در خانه هستید احساس راحتی کنید. این موارد احتمال بوی بد و حتی خفگی را بوجود خواهد آورد. بنابراین ، برای اینکه شما آن احساس زیبا و دلپذیر را در خانه خود داشته باشید ، قطعات داخلی باید به درستی طراحی شوند.چون طراحی نامناسب اجزا احتمال بوی نامتعارف و یا حتی احساس خفگی را بوجود می آورد.بنابراین برای داشتن آن احساس زیبا و دلپذیر بهتر است اجزای داخلی بدرستی طراحی شده باشند.

 

10.اولین حسی که طراحی داخلی خوب در شما ایجاد می کند عالی است:

طراحی داخلی خوب نه تنها باعث احساس خوشحالی و رضایت شما می شود بلکه می تواند میهمانان  شما را تحت تأثیر قرار دهد. طراحی داخلی کمک می کند تا خانه شما به مکانی تبدیل می کند که فقط زیبایی های خاص خواسته به میل شما را برآورده کند. اینکه خودتان باشید مهم است چون طراحی خانه باید سرگرم کننده باشد. این می تونه  طراحی آشپزخانه شما،  اطراف شومینه شما و یا بوجود آوردن فضای خصوصی برای حمام شما یاشد  ، خواسته های شما  وجود دارند تا خانه شما نمایی از جلوه شخصیت شما را نشان دهد.

 

11.رنگ ها اهداف بی شماری را بوجود می آورند:

یکی از مولفه های مهم طراحی داخلی انتخاب دقیق رنگ هایی خاص برای هر اتاق است. اگر این انتخاب بدرستی انجام شود به تقویت روحیه ساکنان منزل کمک می کنند. علاوه بر این ، همچنین به عنوان یک زمینه مناسب  هنری و نمایشی در هر اتاق عمل می کند.

 

12.طراحی مناسب اعضای مسن را قادر می سازد تا به راحتی به اتاق ها دسترسی داشته باشند:

اگر در خانه افراد بیمار ، دارای معلولیت جسمی یا مسن  دارید ، طراحی خانه بسته به شرایط این افراد می تواند وضعیت روزانه آنها را راحت ترو  یا سخت تر  کند. یکی از اساسی ترین مواردی که باید به آن توجه شود ، طراحی فضا به گونه ای باشد که بتوانند بدون نیاز به هیچ نوع کمک یا کمک اضافی ، در خانه به راحتی به کارهای خود رسیدگی و حرکت کنند.

در این راستا ، احترام آنها حفظ می شود و  بیشتر قادر به مراقبت از خود و نیازهای روزمره خود خواهند بود. علاوه بر این ، باعث می شود آنها احساس کنند که با سخت نبودن کارها آنها را راحت تر انجام می دهند.

 

 

13.خانه خود را به بهشت تبدیل کنید:

در عصر حاضر بیشتر ما ها درگیر روزمرگی ها هستیم و سرمان اینقدر شلوغ است که نیاز به یک استراحت و آرامش برنامه ریزی شده در پایان روز داریم ،بنابر این خانه شما می تواند آن فضای امن و آرامی که شما در آن هستید تبدیل شود. بنابراین ، طراحی داخلی خوب کمک می کند تا خانه شما به یک بهشت تبدیل شود.

 

14.عملکرد یک خانه منزوی را نداشته باشد

خانه شما نه تنها باید عملکردها را به حداکثر برساند بلکه باید به عنوان مکان دنجی برای بودن و لذت بردن  در آن عمل کند. طراحی داخلی خوب به شما کمک می کند که  آرزو نکنید تعطیلات طولانی و طولانی تری داشته باشید. در این راستا ، خانه شما باید چیزی باشد که احساس گوشه گیری  از شلوغی زندگی را نداشته باشد. علاوه بر این ، باید برای شما و خانواده تان راهی باشد که بتوانید دوباره با یکدیگر در ارتباط شوید.

15.ترکیب سبک ها به روش صحیح

 طراح داخلی با تجربه  به شما کمک می کند تا انواع مختلف سبک ها  مانند معاصر ، مدرن ، کلاسیک ، هند غربی ، غربی و بسیاری دیگر را به روشی بی نقص ترکیب کنید تا تلفیقی یک نوع ، زیبا و کاملاً منطبق با سلیقه شما ایجاد شود. بنابر این از بین بردن با ارزش ترین لوازم منزل تون مثل مبل های قدیمی و …. کار راحتیه امافایده نداره ،طراح ها به شما کمک می کنند با ترکیب لوازم داشته و تازه خرید کرده تون مناسب ترین فضا برای زندگی در اختیارتون قرار بگیرد.

 

 

16.بهترین گزینه برای افراد شاغل :

زمانی که شما شاغل هستید و وقت کمتری برای خرید کردن و طراحی اختصاص می دهید،استخدام یک طراح حرفه ای برای شما یکی از بهترین گزینه هاست. یک طراح داخلی در این وضعیت  گزینه ی بهتری برای  صرفه جویی در هزینه ، وقت و استرس است.

 

  نتیجه گیری :

خانه شما فضای  شخصی متعلق به شما است. اگر می خواهید میزهای جلوی دید خود را تغییر دهید ، می توانید هر چیزی را که از نظر زیبایی برای شما  دلپذیر تر  است قرار دهید. شما نظریه های خود را در مورد رنگ ، فضای موجود ، نحوه روشن کردن قسمتی از فضا و کلیه لوازم مانند  مواردی مثل اضافه کردن استریو به تلوزیون را ارزیابی می کنید. در پایان ، این ها همه آن مواردی هستند که با جاگیری و استفاده در مکان درست آنها  باعث خوشخالی و ایجاد حس خوب در شما می شوند.

به این ترتیب ، طراحان داخلی و طراحی داخلی خوب به شما کمک می کنند تا موثرا  انتظارات خود را برآورده کنید و بدست بیاورید.

توسط تیم تحریریه Interiorsinfo               

| 16 ژوئن 2020 | دکوراسیون ، تزئینات فصلی و تعطیلات

مترجم : بهاره جاهدمنش