08
آوریل

چرا من به طراحی داخلی علاقه مند هستم

چرا این حس در من بوجود آمد که یک طراح داخلی می شوم

یکی از دلایل اصلی علاقه من به طراحی داخلی این است که بهم این اجازه رو میده  برای حل هر مشکلی خلاق باشم.

من از چالش کامل کردن فضایی که با آن کار می کنم ، نیازهای مشتری هام ، بودجه ای که به من تعلق می گیرد و سایر عوامل لذت می برم. چیزی که در علاقه من به طراحی تأثیر داشت ، تغییر مداوم محیط  اطراف ام در هنگام بزرگ شدن بود. خانواده من مرتباً به خانه های جدید نقل مکان می کردند و دائماً در حال بازسازی و ارتقا بودند. پدر و مادرم قبل از نقل مکان به خانه ای تازه ساخته  شده ، همیشه متقاضی تغییرات شخصی در نقشه طبقات هستند. هنگام انجام این تغییرات ، آنها تلاش می کنند تا خانه را عملکردی تر کنند ، تا نحوه استفاده خانواده از فضاها  را بیشتر مد نظر قرار دهند. نگرش آنها برای حل و فصل و تحقق بخشیدن به چشم اندازهایشان بود که در من کم کم  ایجاد شد.

ناخودآگاه من این ویژگی هایی که در من ایجاد شده بود را در نحوه بازی کردن یک بازی رایانه ای به نام The Sims 3 پیدا  کردم. این بازی همان چیزی بود که علاقه من را به طراحی داخلی بیشتر کرد،این امکان را به من داد تا خانه ها را طراحی کرده و فضای داخلی و خارجی را به دلخواه خود تنظیم کنم. از آن زمان من در اوقات فراغت خود مرتباً نقشه های طبقه جدیدی برای خانه ها و ساختمانهای تجاری ایجاد می کنم. من آزادی بیان خلاقانه را دوست دارم زیرا می توانم شخصیت خود را در طراحی های خود بگنجانم. ایجاد برنامه های طبقه ای به یک سرگرمی تبدیل شد ، بنابراین تصمیم گرفتم از طریق گذراندن  یک دوره طراحی فنی همراه با یک دوره هنرهای تجسمی علاقه خود را بیشتر دنبال کنم.

 این دو دوره علاقه من به طراحی داخلی را بیشتر تقویت کرد. هنرهای تجسمی به من کمک کرد تا مفهوم تئوری رنگ و فضاهای مثبت و منفی و سایر عناصر و اصول طراحی را درک کنم. طراحی فنی بزرگترین فشار در حمایت از تصمیم من برای ورود به این زمینه بوده است.

 من بیش از سه سال با اتوکد و همچنین Google Sketch Up و Envisioneer (نرم افزار های طراحی سه بعدی)طی دو سال گذشته تجربه کسب کرده ام. یكی از پروژه هایی كه به من كمك كرد تا دانش خود را در اتوكد افزایش دهم ، ایجاد یك طرح كاری عملی در یك فضای محدود بود. این پروژه چالشی برام بوجود آورد که  از فضایی معین بهترین استفاده را ببرم و ملزومات یک خانه استاندارد را در آن بکار ببرم. پس از یادگیری و استفاده از این سه برنامه ، من علاقه به طراحی نقشه های خانه به صورت الکترونیکی پیدا کردم. تجربیات تربیتی و تحصیلی من دو تا عنصر اصلی هستند که علاقه من را بیشتر و بیشتر به سمت طراحی داخلی سوق دادند.

**************************************************************

این متن کوتاه را ترجمه کردم چون خیلی خیلی شبیه مسیر علاقه مند شدن من به طراحی داخلی بود ،سعی دارم با این متن شما رو به این درک برسونم که اول محیط ،دوم علاقه و سوم یادگیری و چهارم  پشتکار هست که شما رو تو مسیری که واقعا بهش علاقه مندید میرسونه هر کدوم اینها به تنهایی نمی تونه اونقدر موثر باشه ،من تو این مدت تدریس ام تو دوره طراحی و دکوراسیون داخلی خیلی به این نتیجه رسیدم که فقط یادگیری نیست فقط یه دوره دیدن نیست مهم هدفی که دنبال می کنید مهم بعد اون و تلاشتون و پشتکارتون هستش .یکی از دانش پذیرهام تو اولین دوره وقتی فهمید دومین دوره هم پر شده با یه ناراحتی کوچیکی از من پرسید چرا ثبت نام می کنید اینجوری دست زیاد میشه بعد ما چی !!!!! گفتم بهش که این دلیل نمیشه روزانه هزاران آدم از دانشگاه ها فارق التحصیل میشن تو هزارتا رشته مشابه ولی چندنفر هستن که تو کارشون حرفه ای ان و اون رو باز بعد دانشگاه دنبال کردن؟! پس زیاد بودن آدم ها تو اون رشته دلیل بر این نمیشه که من جایگاه ام ممکنه متزلزل بشه مهم من هستم و تلاش ام و دنبال کردن ایده هام تا اینکه به ثمر برسونمشون،شاید به دلایل اقتصادی یا دلایل دیگه مثل بی انگیزه بودن یا فقط جمع آوری مدرک خیلی از دانش پذیرهام بعد از گذروندن دوره دنبال کارهای دیگه رفتن ولی باز میگم اگر علاقه بود مطمئنا تعدا بیشتری ازشون ترقیب میشدن که تو این مسیر ادامه بدن ،من مربی شنا هم هستم و دو سال تو این رشته هم کامل کار کردم کلاس های عمومی 30 نفره داشتم که فقط میومدن یاد می گرفتن میرفتن سه ماه بعد میومدن بدون هیچ تمرین و تلاشی می گفتن ببینین نتونستیم یاد بگیریم آخر!!!! ولی این بین یه مادر و دختر داشتم که بعد دوتا دوره هرروز میومدن تمرین بعد 4 ماه عالی شده بودن نرم و روون شنا میکردن با اینکه خیلی تو دوران آموزش آدم های سخت و سفتی بودن.پس همه اینها بستگی به علاقه و پشتکار ، محیط و از همه همه مهمتر دلیل شما برای یادگیری هر چیزی تو زندگیتونه،امیدوترم بهترین تصمیمات رو بگیرید و موفق باشید.

ترجمه این متن از وبلاگ به اسم

PORTFOLIO
Celeste Woodhall

مترجم : بهاره جاهدمنش