طراح داخلی
08
ژانویه

طراح داخلی به چه کسی می گویند؟

طراحی داخلی حرفه ای است که  شامل  ایجاد محیط ها و خانه های گرم، راحت و جالب برای افراد دیگر می شود. که در اصل برای استفاده بهینه تر از فضاها و به کارگیری نور طبیعی  ، و بیشتر از این ها برای کارآمد بودن بیشتر، راحت بودن و جذب کردن بیشتر افراد به محیط قابل طراحی از جمله دیگر صفات این حرفه می باشد.

طراحی داخلی با ایجاد حداقل جاذبه های فضا کمک به بهبود طراحی  یک فضای زیبا و راحت منزل یا محل کارمی کند.به عنوان مثال یک مشتری که خواسته خارق العاده ای برای ایجاد یک فضای هندسی خاص از طراح داخلی خود دارد، می تواند طراح را برای ایجاد فضایی جذابتر جذب  کند.

اهداف و انتظارات طراحی

به عنوان یک طراح داخلی، لازم است که چشم انداز وسیعی برای پروژه هایی را که روی آن کار می کنید، داشته باشید، اما این دیدگاه همچنین باید نیازها و انتظارات مشتری را برآورده کند. به عنوان مثال، یک مشتری که شما را مجبور به طراحی مجدد یک اتاق انتظار می کند، احتمالا چندین استاندارد اساسی است که باید رعایت شوند را مد نظر دارد. آنها می خواهند این فضا جذاب و دارای آرامش باشد و طراحی آن به گونه ای باشد که به طور طبیعی از منطقه ورود به سمت صندلی تا دفاتر داخلی فضا در حرکت باشد. به عنوان یک طراح داخلی، همه مراحل طراحی شما باید درخواست اساسی مشتری را دنبال کند.شما مطمئنا ایده های خود را در مورد چگونگی استفاده از یک فضای بهتر خواهید داشت و مسئولیت آن ایده ها را  در تنظیم تمام گزینه ها برای یک مشتری نیز دارید، اما تصمیمات شما باید در پارامترهای تعیین شده توسط مشتری ساخته شود.

بودجه ، مدت ارائه، قرارداد ها و موارد دیگر

جنبه خلاقانه این کار است که ممکن است شما را به سمت این کار جذب کند ، اما کار با مشتری یعنی باید به زمانی که برای انجام این کار دارند و بودجه آنها توجه کنید و با ایجاد روابط  و بستن قراردادی متعارف که بتواند دیدگاه شما رو به طور واضح به مشتری تان نشان دهد آنها رو راضی کنید.این قراردادها و تعهدات مطمئنا شامل ،نقاشی فضا،طراحی کاغذ دیواری،برق و طراحی مبلمان و دیگر مراحل روند طراحی را که بی شک بدون دردسر و استرس است را شامل می شود.در صورتیکه هر کس می تواند طراح انفرادی خود را داشته باشد ، از نشانه های یک طراح خوب این است که می داند کدام طراح یا کارفرما برای این کار مناسب است.به عنوان مثال یک قطعه از یک مبلمان خاص ممکن است برای یک فضا مناسب و بدرد یک فضای دیگر نخورد.

این که بتوانید ابزار و منابع متناسب با هر شغل یا حرفه ای در طراحی خود انتخاب و به کار ببرید بخش بزرگی از کار یک طراح داخلی است و داشتن روابط گسترده و حسنه با کارفرمایان مختلف و شرکت ها و فروشگاه های مرتبط با حوزه کاریتان در بازار می تواند به شما در دریافت بهترین قیمت ها و بهترین خدمات کمک کند. به عنوان مثال، یک شرکت که کار زیادی با شما انجام داده و می داند که شما حرفه ای و قابل اطمینان هستید، خیلی بیشتر از یک غریبه ای که تازه با شما وارد کار شده است اطمینان حاصل می کند که فقط دنبال زمان اتمام قرارداد و تحویل کار خود می باشد.

فضا

توجه به فضای کلی یک خانه و اتاق های فردی آن یکی از اولین چیزهایی است که طراح داخلی آن را در نظر می گیرد.

ابعاد فضاها و نحوه طراحی آن از ویژگی های کلیدی هستند که باید قبل از اینکه بخواهید قدم به سمت طراحی داخلی بردارید از آن آگاه باشید.

محدودیت ها و پتانسیل فضایی که در حال بررسی برای طراحی است چیست؟و فضاهای مورد استفاده برای استراحت، دورهمی خانوادگی،بازی و سرگرمی و یا فضای انجام کار در کجا قرار می گیرد؟

برخی از ملاحظات عملی که باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از نورپردازی، کنترل صدا، سازماندهی و قرارگیری فضای سالن ها و شناسایی نیازهای دیگر مانند نیاز به مکان برای انباری و فضای کاری که به طور مطلوب باعث تحریک حس ها شود.

یک طراح هنگام طراحی یک فضای خاص یا خانه باید به بهداشت و ایمنی نیزتوجه داشته باشد.برای پاسخگویی به این نیازها، شما باید نیازهای مشتریان خود را جستجو و بیابید تا مشخص کنید چه امکانات مناسب برای پاسخگویی به نیازهای آنها مناسب است.

آیا نیازهای روانشناختی یا رفتاری اشخاص وجود دارد که باید در برنامه ریزی کلی طراحی مورد توجه قرار گیرند و آیا محیط بر شیوه طراحی تاثیرگزار است؟

تزئینات داخلی

بسیاری از افراد از اصطلاحات تزئینات داخلی و طراحی داخلی به جای هم استفاده می کنند در صورتیکه این دو کاملا با یکدیگر متفاوت اند. تزئینات داخلی عمدتا در مورد استفاده از اشکال مختلف رنگ و تاکید  برای ایجاد فضای خاصی است که از لحاظ بصری جذاب تر است به کار می رود. دکوراتورها معمولاسازماندهی یا ترکیب مواردی مانند  اجسام هنری، عکس، کوسن ها، ترتیبات گل و چیزهای دیگر را با استفاده از آنچه در حال حاضر در دسترس است، ترتیب می دهد. تزئینات داخلی دقیقا در مورد هنر بحث می کند.

طراحان داخلی، با این حال، باید بتوانند از راه حل های خلاقانه ای برای فضایی که در حال تلاش برای طراحی آن هستند،استفاده کنند.

آنها باید مهارت فنی داشته باشند تا بتوانند از طیف گسترده ای از گزینه هایی که می توانند در هر فضای یکسانی استفاده کنند، مطلع شوند. هدف طراح داخلی این است که برای بهبود محیط و کیفیت زندگی کارفرمایان خود تلاش کند.

طراحی داخلی  هنر و علم و نحوه استفاده از این دو مقوله  برای خلق یک ایده  فوق العاده است.

ترجمه: بهاره جاهدمنش